Jaki sejf do domu wybrać? Wszystkie potrzebne informacje

Posiadając kosztowne przedmioty w swoim domu, należy dbać o ich bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym pudełka lub kasetki. Jednak najbardziej popularnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest sejf. Do domu wybrać można wiele rodzajów takich sprzętów. Dzięki poniższym informacjom dowiesz się, jaki będzie odpowiedni do twoich potrzeb. Najczęściej te najtańsze wykonane są ze słabej jakości materiałów i mają lichą konstrukcję, a ich zabezpieczenia nie dają żadnej gwarancji bezpieczeństwa zawartości. Warto zwrócić uwagę na klasę odporności takich sprzętów, jest to standard, który jest respektowany na terenie całej Unii Europejskiej. Chcąc całkowicie utrudnić złodziejowi lub niepożądanej osobie dostęp do zawartości sejfu warto zadbać, by była spełniona klasa S1 lub S2. Dzięki takiemu sprzętowi będziesz mógł spokojnie spać bez stresowania się o bezpieczeństwo swoich cennych przedmiotów. Poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji o tym, jaki sejf do domu wybrać oraz o jego zastosowaniach.

Co przechowywać w sejfie?

Wbrew pozorom w sejfie nie przechowuje się jedynie gotówki. Mogą to być ważne dokumenty i hasła, na przykład do banku lub innych ważnych stron internetowych. Polisy ubezpieczeniowe mogą mieć wysoką wartość, warto przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Jeśli już dowiesz się jaki sejf do domu warto kupić, to na pewno pomyślisz o schowaniu tam cennej biżuterii. Są to wyjątkowo kosztowne przedmioty, nieraz mogą mieć wartość sentymentalną. O ile posiadasz skrytkę bankową, to zapewne wiesz, jak klucz do takiego miejsca może być ważny. Jest to idealny przedmiot do schowania w sejfie.

Jaki sejf do domu wybrać? Zamek i rozmiar

Z pewnością podczas próby odpowiedzi na pytanie, jaki sejf do domu wybrać pierwsze, o czym myślisz, to jego rozmiar. W zależności od przedmiotów w nim przechowywanych możesz potrzebować sejfu o różnej wielkości. Warto jednak kupować taki sprzęt z zapasem miejsca w środku, dzięki temu zabezpieczysz się na przyszłość, jeśli chciałbyś przechowywać tam więcej kosztowności. Możesz wybrać mały – do przechowywania kluczyków lub dokumentów. Są także sejfy o większych rozmiarach służące do przechowywania obrazów, dużej ilości dokumentów lub gotówki. Istnieje wiele rodzajów zamków, podstawowymi są te o klasie A lub B. Różnią się one ich sposobem użytkowania, ale gwarancja bezpieczeństwa jest na podobnym poziomie. Oprócz tego istnieją sejfy otwierane przez aplikację na smartfona, może to być przydatne przy zdalnej kontroli nad sprzętem.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl