Filtruj
Głębokość/długość[cm]
Cena
  • od
    do

Bezpieczne i wytrzymałe szafy na komputer przemysłowy

Komputery przemysłowe są wykorzystywane w wielu zakładach produkcyjnych i są tam niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów. Wysokiej jakości komponenty zapewniają niezawodność sprzętu. Praktyczną ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w szczególności pyłów i innych zanieczyszczeń, obecnych w halach produkcyjnych. Metalowe szafy na komputer przemysłowy zapewniają wygodę użytkowania oraz skuteczną ochronę ważnego dla firmy urządzenia.

Niezawodne szafy do zakładów przemysłowych

W tej kategorii prezentujemy różne modele szaf na komputery przemysłowe o dobrze przemyślanej budowie, funkcjonalnych i estetycznych. Do wyboru jest wiele kolorów korpusów oraz drzwi i szuflad. Metalowe, mocne szafy są wyposażone w miejsce do przechowywania, półki na klawiatury oraz przeszklone miejsce na monitor. Każda część komputera jest zabezpieczona, co nie utrudnia jego obsługi.

Szafa na komputer przemysłowy SMK 2 Szafa na komputer przemysłowy SMK 2
Producent: Malow
Cena:

2 231,27 zł

Cena regularna: 2 479,19 zł

Najniższa cena: 2 479,19 zł

Cena netto: 1 814,04 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Szafa na komputer przemysłowy SMK 4a Szafa na komputer przemysłowy SMK 4a
Producent: Malow
Cena:

2 357,91 zł

Cena regularna: 2 619,90 zł

Najniższa cena: 2 619,90 zł

Cena netto: 1 917,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Szafa na komputer przemysłowy SMK 3a Szafa na komputer przemysłowy SMK 3a
Producent: D&K
Cena:

2 322,49 zł

Cena regularna: 2 580,54 zł

Najniższa cena: 2 580,54 zł

Cena netto: 1 888,20 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Szafa na komputer przemysłowy SMK1a Szafa na komputer przemysłowy SMK1a
Producent: Malow
Cena:

2 982,15 zł

Cena regularna: 3 313,50 zł

Najniższa cena: 3 313,50 zł

Cena netto: 2 424,51 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Szafa na komputer przemysłowy z półką Szafa na komputer przemysłowy z półką
Producent: D&K
Cena:

3 799,00 zł

Cena netto: 3 088,62 zł

szt.
zobacz więcej

Szafy na komputer

Jak wszyscy wiemy, warunki w pomieszczeniach przemysłowych dla sprzętu komputerowego nie zawsze są optymalne. Aby uchronić go przed zniszczeniem, tworzone są szafy komputerowe, które muszą spełniać wysokie wymagania jakościowe. W końcu profesjonalny sprzęt jest nieporównywalnie droższy od domowego, dlatego szafy komputerowe muszą być niezwykle wytrzymałe.

Dobra szafa na komputer przemysłowy chroni urządzenie i zapewnia komfortową pracę. Nie powinna hałasować podczas pracy wentylatora, generować ciepła, a jednocześnie być estetyczna. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć pod ręką funkcjonalną i niezawodną szafę na komputer, która będzie w stanie poradzić sobie z różnymi obciążeniami.

Lata użytkowania gwarantują wydajność i długą żywotność tego mebla. Szafy na komputer to meble metalowe spełniające dwie główne funkcje. Jedną z nich jest ochrona stanowiska komputerowego, a druga – zapewnienie specjalistycznej ochrony przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi w przypadku umieszczenia go w magazynach lub warsztatach. Szafa komputerowa to ważny mebel z blachy stalowej, który daje nam bezpieczeństwo i komfort pracy poprzez zapewnienie bezpiecznego miejsca na postawienie zestawu komputerowego. Jeśli chodzi o szafki na komputer, należy wziąć pod uwagę fakt, że ich powierzchnia jest zabezpieczona przed korozją, odpryskami farby i urazami mechanicznymi. Ponadto mebel doskonale radzi sobie nawet w agresywnym środowisku. Niestraszna mu wilgoć, kurz i brud. Warto również powiedzieć, że nie tylko komputery potrzebują ochrony przed niepowołanym dostępem i szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Szafka na komputer chroni również nasze dane osobowe i ważne dokumenty przed kradzieżą. Dla każdego pracownika jego własne stanowisko pracy, monitor, klawiatura i mysz to jedne z najważniejszych rzeczy – zarówno jako części zestawu komputerowego, jak i osobiste. Dlatego też szafy na komputer powinny być instalowane w miejscach, w których sprzęt będzie narażony na niesprzyjające czynniki.

Szafka na komputer przemysłowy i jej właściwości

Przemysłowe szafy komputerowe to niezbędne elementy zautomatyzowanych kabin przemysłowych. Nie tylko chronią przed ewentualnymi uszkodzeniami, ale również zapewniają wygodny dostęp do znajdującego się wewnątrz sprzętu. Ich rola jest bardzo ważna w sektorach usługowych oraz w budowie maszyn, gdzie sprzęt nie jest jedynie sposobem na podłączenie komputerów, ale integralną częścią zrobotyzowanego procesu. Zapotrzebowanie na specjalistyczne szafy komputerowe wynika z coraz większej złożoności nowoczesnych urządzeń przemysłowych i komputerów stosowanych w automatyce. Zastosowanie technologii najnowszej generacji pozwala na osiągnięcie dokładnej kontroli nad wszystkimi procesami produkcyjnymi, pomimo dużej liczby oddzielnych komponentów. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka rodzajów przemysłowych szaf komputerowych.

Szafy na komputer zapewniają bezpieczeństwo sprzętu komputerowego. Komputer to skomplikowane urządzenie elektroniczne, które ma wiele możliwości. Z jego pomocą można łatwo rozwiązać wiele problemów, ale możliwe jest również popełnienie jakiegoś wykroczenia. Dlatego tak ważne jest, aby chronić je przed nieuprawnionym użyciem i nieautoryzowanymi działaniami. Ochrona komputerów przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi zależy od ich umiejscowienia w przestrzeni. Producenci szaf zastosowali ten wymóg z rozwagą i stworzyli całą linię modeli, które różnią się kształtami, kolorami i funkcjami. Szafa komputerowa powinna być dobrana do każdego komputera indywidualnie z uwzględnieniem jego cech fizycznych (wymiary i waga), parametrów technologicznych, dalszych planów umieszczenia komputera i realizacji jego funkcji, wymagań środowiska pracy (bezpieczeństwa) itp.

Podzespoły wewnątrz szafek komputerowych są doskonale widoczne i dostępne. Dolna część każdej szafy wyposażona jest w półkę na klawiaturę. Wygodę użytkowania sprzętu zapewnia wentylator elektryczny. Szafki komputerowe wyposażone są również w stopki poziomujące, dzięki czemu można je ustawić na nierównym podłożu. Listwa zasilająca znajdująca się w każdej szafce komputerowej została zamontowana na tylnej ścianie, aby zabezpieczyć urządzenia przed przegrzaniem i zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wysokość półek wewnątrz każdej szafy można regulować. Dzięki metalowym szafkom komputerowym będziemy mogli umieścić swój monitor w zamkniętym środowisku, zachowując jednocześnie łatwość dostępu i widoczność wszystkich komponentów. W większości przypadków tego typu sprzęt jest wykorzystywany w halach produkcyjnych różnych firm, bo doskonale chronią one sprzęt przed kurzem, śmieciami itd. Ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie można wykorzystać szafy komputerowe. Można je zamontować zarówno w magazynach i archiwach, jak i w pomieszczeniu do przechowywania towarów itp. Szafka na komputer jest niezawodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę sprzętu w trudnych warunkach.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium