Szafa pancerna s1- najważniejsze informacje

Zabezpieczenia przed włamaniami cieszą się coraz większą popularnością. Nawet w celu ochrony miru stosujemy zabezpieczenia jeszcze kilkanaście lat temu używane przy zabezpieczaniu wartościowych przedmiotów, tajnych danych.  Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z czujnikami ruchu, kamerami czy laserowymi detektorami. Nie inaczej jest na ostatniej linii zabezpieczeń, którą jest szafa pancerna. S1 to podstawowa klasa zabezpieczeń wystarczająca do przechowywania broni, kosztowności i istotnych akt. To od tego powinieneś zacząć, jeżeli masz zamiar zabezpieczać swój majątek. 

Szafa pancerna s1 - kluczowe parametry

Aby szafa pancerna otrzymała oznaczenie S1 musi otrzymać stosowny certyfikat potwierdzający jej wytrzymałość od Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Każdy model zgłaszany w tym celu przechodzi szereg badań. Ustawodawca nie określa szczegółów technicznych sejfu. Ma on jedynie posiadać zamek, odpowiednio przystosowany do użytku, a sama konstrukcja ma się oprzeć działaniom z zewnątrz. Testowana jest odporność na łomy, uderzenia młotem, przewiercanie czy też ingerencję szlifierki kątowej. Kluczowy jest więc sam certyfikat, a same szafy mogą być różnej wielkości, masy i konstrukcji. 

Do czego używać szafę pancerną o certyfikacie S1 - przykładowe możliwości

Szafa pancerna S1 ma bardzo szerokie zastosowanie. Po pierwsze jest powszechnie stosowana do przechowywania broni. Ustawodawca wręcz wymaga, aby posiadać taki sejf. Oczywiście w tym przypadku niezbędne jest także zakotwienie go w podłodze za pomocą odpowiednio długich śrub. Szczegółowa instrukcja montażu powinna być załączona do metalowej szafy. Nadają się one także do zabezpieczania dokumentów, kosztowności i papierów wartościowych. 

Przed czym chroni sejf klasy S1?

Ta klasa zabezpieczeń może zniechęcić przypadkowego złodzieja, który skupi się na wolnostojącej elektronice w naszym domu. Osobiście zalecamy taką ochronę w kontekście cenniejszych rodzinnych pamiątek i zdjęć. Musisz pamiętać, że dokumenty zawsze można ponownie wyrobić, kosztowności odkupić, ale fotografie, listy i drobiazgi rodzinne są absolutnie unikatowe i bezcenne. Szafa pancerna S1 ochroni je bardzo skutecznie. Oczywiście pamiętaj o solidnym zakotwiczeniu sejfu w ścianie i podłodze. Szczególnie lżejsze i mniejsze konstrukcje mogą być po prostu wyniesione z twojego domu i otworzone poza nim. Kotwy powinny to uniemożliwić.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium