Przechowywanie broni myśliwskiej – jak to robić mądrze

Jeśli posiadasz własną broń, to z pewnością wiesz, jak ważne, jest przestrzeganie ustaw i rozporządzeń. Posiadanie takiego sprzętu w domu to wielka odpowiedzialność. Jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego na temat przechowywania broni myśliwskiej, to powinieneś kontynuować czytanie. Oprócz tego dowiesz się jakie warunki należy spełnić, aby dostać pozwolenie na posiadanie takiego sprzętu, wbrew pozorom nie jest to taki prosty proces. Łowiectwo ma znaczący wpływ na ochronę środowiska naturalnego, pomagając mu utrzymać naturalny balans. W Polsce znajduje się wielu pasjonatów myślistwa, być może ty zostaniesz następnym?

Jak dostać pozwolenie na broń łowiecką?

Jeśli chciałbyś posiadać własną broń, musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat, być zdrowym psychicznie i niekaranym człowiekiem. Na samym początku powinieneś dołączyć do koła łowieckiego i odbyć roczny staż. Następnie po ukończeniu wszelkich kursów oraz treningów, w których dowiesz się jak przechowywać broń myśliwską oraz jak z niej korzystać, możesz przystąpić do egzaminu. Wtedy będziesz członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Po przejściu badań lekarskich i wizycie w Wojewódzkiej Komendzie Policji otrzymasz pismo z decyzją. Jeśli będzie ona pozytywna, możesz przystąpić do zakupu własnej broni i wykorzystywać ją w celu myśliwskim. Koszt całego procesu może zamknąć się w granicach kilku tysięcy złotych, a czas, jaki będziesz musiał na to poświęcić, to około półtora roku.

Przechowywanie broni myśliwskiej – wszystkie informacje

Po zakupie swojej pierwszej broni łowieckiej warto dokładnie dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją przechowywać. Z pewnością warto zadbać o to, aby szafa do przechowywania broni myśliwskiej była antywłamaniowa, czyli posiadała klasę S1 lub wyższą. Podczas wyboru takiej szafy warto zadbać, aby była o dopasowanych do broni wymiarach oraz spełniała wymogi Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest to bardzo ważne dla nie tylko twojego zdrowia. Istnieją dwa rodzaje szaf do przechowywania broni myśliwskiej, jeden służy do zabudowy w ścianie, a drugi wariant jest wolnostojący. Taki produkt warto zakupić ze sprawdzonego źródła, dzięki temu będziesz miał pewność, że zachowasz wszelkie środki ostrożności. Jak już wcześniej zostało wspomniane, posiadanie broni na własność to wyjątkowa odpowiedzialność więc warto również zadbać o jej prawidłowe i bezpieczne przechowywanie. Ceny szaf różnią się w zależności od ich wielkości oraz funkcji, niektóre z nich mają zamki elektroniczne lub kluczowe. Różnić się także mogą zawiasy, które istnieją w formie zewnętrznej lub wewnętrznej.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium