Stolik warsztatowy na kółkach, czy muszę go mieć w swoim warsztacie?
Stolik warsztatowy na kółkach, czy muszę go mieć w swoim warsztacie?

Stoły warsztatowe występują w różnych rozmiarach i wysokościach, przez co trudno jest wybrać model, który najbardziej nam odpowiada. To zależy od tego, jakie zadania chcemy wykonywać przy tym stole. Istnieją stoły na kółkach zwane „mobilnymi stołami”, które można łatwo przemieszczać zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Są one wyposażone w półki i szuflady przeznaczone do przechowywania narzędzi i innych przedmiotów do naprawy.

Dlaczego meble warsztatowe są takie ważne? Jaki stół do warsztatu wybrać?

Każdy rzemieślnik zgodzi się, że ze stołem warsztatowym na kółkach o wiele łatwiej jest wykonać każdą pracę. Najważniejsze jest to, aby ten mebel miał długą żywotność, aby był w stanie sprostać najbardziej wymagającym obciążeniom, nie zużywał się, a przede wszystkim, nie blaknął. Warto zauważyć, że dla każdego rzemiosła istnieją przeznaczone rodzaje stołów warsztatowych – niektóre nadają się do obróbki drewna, inne lepiej pasują do obróbki metalu. Stół warsztatowy to najważniejszy przedmiot w każdym warsztacie. To właśnie na tym stole będziemy pracować nad naszymi projektami, montować lub demontować produkty i wykonywać wiele innych czynności. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać idealny stół do swoich potrzeb. Zanim kupimy taki stół, musimy wiedzieć, ile godzin dziennie będziemy spędzać w tym pomieszczeniu, jaki ciężar wytrzyma jego konstrukcja oraz jaki rozmiar jest potrzebny.

Stoły montażowe są niezastąpione w warsztacie. Ich kluczową zaletą jest duża powierzchnia blatu, która pozwala na wykonywanie różnych manipulacji w tym samym czasie. Co jednak zrobić, gdy nie mamy wystarczająco dużo miejsca? Odpowiedzią jest wariant mobilny. Takie stoły znajdują zastosowanie nie tylko w domowych warsztatach, ale również nadają się do hal produkcyjnych. Mobilne stoły warsztatowe są uniwersalne i bardzo ekonomiczne. Mogą być wykorzystywane do różnych celów: jako stół warsztatowy w warsztacie naprawczym, składany stół do prac remontowych, jako miejsce pracy w ogrodzie lub garażu, w domu podczas napraw sprzętu AGD i mebli itp.

Stoły warsztatowe mobilne, czy to dobry wybór?

W firmie, w której wykonywane są prace remontowe i montażowe, trudno wyobrazić sobie warsztat bez stołu. Daje on doskonałą możliwość samodzielnej pracy, nie przeszkadzając nikomu. Można przy nim montować poszczególne części lub używać różnych narzędzi, co znacznie zwiększa efektywność pracy zespołu.

Mobilne stoły warsztatowe to bardzo przydatny i wygodny rodzaj stołu warsztatowego. Posiadanie go w swoim warsztacie pozwala na wykonywanie różnego rodzaju prac na różnych stanowiskach bez konieczności przenoszenia ciężkiego sprzętu i ładowania wszystkiego na przyczepę. Obecnie istnieje duży wybór mobilnych stołów warsztatowych, w tym tych z imadłem i bez niego. Znajdziemy stoły warsztatowe z litego drewna czy blachy stalowej. Stoły warsztatowe, które świetnie sprawdzą w zakładach produkcyjnych czy w domowych garażach. Opcji jest naprawdę wiele!

Mobilny wariant stołu warsztatowego doskonale sprawdzi się podczas pracy w wąskiej przestrzeni. Przykładowo, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na zwykły stół montażowy, można skorzystać z tej opcji, aby przenieść go z jednego miejsca w drugie. Jego wysokość pomoże dostosować stanowisko pracy do swoich potrzeb.

Mobilny stół roboczy – niezbędny element w warsztacie, wyposażony w kółka i zapewniający wygodny dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi. Konstrukcja stołów mobilnych pozwala na ich łatwe otwieranie i zamykanie, przekształcając mebel w rozbudowany stół lub przechowując w formie kompaktowej, w zależności od ilości planowanych prac. Stoły mobilne dostępne są w wielu wariantach i konfiguracjach: z dodatkowym wyposażeniem, takim jak imadło czy nogi piłokształtne, umieszczonym po jednej stronie korpusu głównego. Stół może mieć dodatkowe pojemniki do przechowywania narzędzi ręcznych czy szafki.

Posiadanie mobilnego stołu z imadłem to doskonała opcja dla osób, które muszą pracować w różnych miejscach. Garaż, podwórko samochodowe czy maszynownia to przykłady takich miejsc. Zadanie polega na szybkim przeniesieniu stołu wraz z wyposażeniem bez tracenia czasu. Zaletą korzystania z takich mebli przemysłowych jest to, że można je umieścić w dowolnym miejscu i sprawdzą się w każdych warunkach.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium