Jaką metalową szafę na dokumenty wybrać?

Jak zaaranżować biuro? Ognioodporne, biurowe szafy metalowe Stuttgart Light

Aranżację biura przeważnie zaczynamy od głównego stanowiska pracy, czyli biurka oraz fotela. Następnym krokiem jest organizacja dokumentów, czyli wybór szafy. Jaka więc szafa metalowa będzie najlepsza do przechowywania dokumentów? Wybór jest bardzo szeroki, na szczególną uwagę zasługuje jednak seria Stuttgart Light zawierająca wysokiej klasy ognioodporne szafy metalowe na dokumenty. Pancerna szafa metalowa Stuttgart Light ma lekką konstrukcję na dwuściankowym korpusie posiadającym izolację przeciwogniową. Solidne, dwuściankowe drzwi o grubości 67,5 mm również są wyposażone we wspomnianą izolację przeciwogniową. Takie wzmocnienia sprawiają, że szafa metalowa Stuttgart Light jest odporna nie tylko na sforsowania i potencjalne próby kradzieży zawartości, ale także wypadki losowe, takie jak np. pożar.

Szafa metalowa do przechowywania dokumentów z serii Stuttgart Light spełnia wymogi RODO, czyli Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, jest bowiem wyposażona w trójstronne ryglowane zamknięcie. Biurowe szafy metalowe w zależności od modelu dostępne są w różnych rozmiarach. Szafy te mieszczą od 24 do 75 segregatorów na dokumenty, a więc całą masę. Opcjonalnie możemy wybrać droższą, wzbogaconą wersję ze skarbczykiem, zmianą stronności drzwi oraz szuflad, półek i akcesoriów do zawieszania teczek na szynach teleskopowych. Mamy więc ogromną pojemność, solidność i wytrzymałość, natomiast nie jest to koniec zalet tych szaf. Szafa metalowa do przechowywania dokumentów z serii Stuttgart Light w popielatym odcieniu cechuje się również bardzo eleganckim, minimalistycznym wyglądem, który, bez względu na kolorystykę biura, wpasuje się w każdą aranżację przestrzeni.

Rodzaje szaf na dokumenty – szafy metalowe kartotekowe, nadstawki oraz szafy na akta i segregatory

Szafa metalowa kartotekowa ma trochę inną budową niż szafa na segregatory, gdyż tutaj zamiast wysokich półek mamy szuflady na teczki. Jest to niezwykle wygodny sposób organizacji akt pacjentów, klientów, uczniów, pracowników itp., a tym samym szafa metalowa o takiej budowie sprawdza się nie tylko w prywatnych firmach, ale również wielu instytucjach, urzędach czy placówkach edukacyjnych. Pozwala, łatwo i szybko odnaleźć potrzebne dokumenty i utrzymać w nich należyty porządek, a tym samym ułatwić pracę sobie i innym. Szafa metalowa kartotekowa wyposażona jest w szuflady, które mieszczą teczki na dokumenty w formacie A4. Szuflady są zamontowane na teleskopowych prowadnicach, co umożliwia ich pełne wysunięcie nawet przy całkowitym wypełnieniu. Metalowa szafa wytrzymuje duże obciążenie. Zazwyczaj wytrzymałość szuflad, w które wyposażona jest metalowa szafa na akta, wynosi minimum 50 tys. wysunięć przy obciążeniu 20 lub 30 kg – w zależności od modelu.

Metalowa szafa typu nadstawka jest z kolei modułem, który umożliwia powiększenie szafy o kolejny element. Nadstawka to mniejsza szafa metalowa, zazwyczaj z jedną lub dwiema półkami na dokumenty, którą można np. położyć na większej szafie na akta lub segregatory. Metalowa szafa typu nadstawka jest dostępna również w wersji żaluzjowej. Mamy więc różne możliwości konfiguracji mebli na dokumenty i ich wybór zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji, wielkości przestrzeni, którą chcemy zaaranżować oraz liczby dokumentów do przechowywania. Szafa metalowa, zarówno w wersji z dużymi półkami na segregatory, jak i w postaci szafy kartotekowej z szufladami na akta, rewelacyjnie pomaga w organizacji dokumentów, utrzymania porządku w biurze, przychodni, szkole, gabinecie.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium