Metalowa szafa na dokumenty - przydatna w warunkach domowych i służbowych

Metalowa szafa na dokumenty jest niezwykle przydatnym meblem. Wyróżnia się wytrzymałością, odpornością na różnego rodzaju próby włamania, a niektóre są nawet odporne na ogień i wodę. Ich konstrukcje są przystosowane do zabezpieczenia papierów o różnej wartości. W warunkach domowych doskonale sprawdzają się do przechowywania aktów notarialnych, papierów wartościowych czy ważniejszych dyplomów. W biurze ta lista zdecydowanie się wydłuża. Pojawiają się na niej umowy, pełnomocnictwa czy katalogi zawierające wrażliwe dane osobowe. Bez względu na to, co chcesz przechowywać i jak wartościowe to są informacje takie szafy będą ci po prostu niezbędne.

Standardowa ochrona - solidna konstrukcja i podstawowe zabezpieczenia

Z całą pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z metalową szafą na dokumenty w urzędzie lub biurze. Typowe konstrukcje zabezpieczają przed niedoświadczonymi włamywaczami. Mogą to też być pracownicy, którzy będą chcieli wynieść jakąś teczkę pozostawioną bez opieki. Podobne konstrukcje sprawdzą się w twoim domu, zwłaszcza jeżeli prowadzisz własną działalność albo posiadasz istotne papiery, zezwolenia czy pełnomocnictwa. Zwykle złodziej odpuści, jeśli zobaczy jakąkolwiek przeszkodę. Być może stracisz wartościowe przedmioty, ale bezcenne dokumenty pozostaną bezpieczne.

Szafy metalowe na dokumenty - różne klasy zabezpieczeń

Tak, jak z każdym wyposażeniem tak i metalowe szafy na dokumenty dostępne są w różnych klasach zabezpieczeń. Podstawowe to stalowe konstrukcje odporne na uderzenia ciężkimi przedmiotami i manualne ingerencje z zewnątrz. Oczywistym jest, że każda z nich może być stosowana równolegle do ochrony danych o różnej wartości. Najodporniejsze modele osiągają klasy bezpieczeństwa S1 czy S2, co jest wystarczające do przechowywania broni. To daje bardzo wysoki próg zabezpieczeń. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na konstrukcje odporne na temperaturę i ogień. To właśnie pożary są niezwykle częstym powodem straty ważnych akt. Taki sejf jest właściwie jedyną stuprocentową metodą, która ochroni zawartość przed spaleniem. 

Szafy pancerne - montaż prostszy niż myślisz

Jeżeli masz zamiar wykorzystywać stalową szafę wyłącznie do przechowywania dokumentów, nie będziesz zobligowany do skomplikowanego montażu. Oczywiście warto przymocować sejfy odpowiednio wytrzymałymi kołkami rozporowymi do ściany i podłogi.  W szczególności, jeśli chcesz chronić prywatne akta. To zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów, zwłaszcza przy mniejszych modelach stalowych skrytek.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium