Jakie są rodzaje blokad parkingowych?

W dzisiejszych czasach obejście się bez samochodu jest trudne. Auta towarzyszą nam każdego dnia - wożą nas do pracy, szkoły, przy ich pomocy przewozimy meble lub duże zakupy ze sklepu do domu. Jednak tak jak wszystko, jazda samochodem poza blaskami, ma także swoje cienie. Jednym z nich jest problem miejsc parkingowych. W centrach dużych miast są wyznaczone do tego płatne przestrzenie, często też możemy parkować pod własnym domem lub mamy wykupione stałe miejsce. Co, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze miejsce parkingowe i mieć pewność, że nikt inny nie będzie z niego korzystać? Z pomocą przychodzą nam blokady parkingowe.

Najprostsze blokady parkingowe

Pierwszą propozycją blokad parkingowych są słupki. To najprostsza metoda zabezpieczenia miejsca dla swojego samochodu. Nie tylko jest niedroga, lecz także bardzo skuteczna, ponieważ tylko właściciel może tenże słupek ominąć. Wśród różnych dostępnych opcji, warto zwrócić uwagę na to, czy nasz wybrany słupek ma odblaski - dzięki nim będzie widoczny w ciemności i ochroni nie tylko nasz kawałek podjazdu, ale również inne samochody przed ewentualnym zderzeniem.

Choinka nie tylko na święta

Kolejnym przykładem blokady parkingowej jest blokada typu choinka. Jest to nieco rozbudowana wersja blokady słupkowej, ponieważ poza standardowym trzonem ma także dodatkowe dwa pręty tworzące większą barierę między miejscem parkingowym a drogą. Dzięki solidnej konstrukcji oraz wysokiej jakości materiałom będzie świetnym i dodatkiem, i narzędziem, odpornym na ewentualne stłuczki czy próby kradzieży miejsca parkingowego. Podobnie jak w przypadku słupków, tu także mamy możliwość wyboru naszego zabezpieczenie, ponieważ możemy wybrać model zamykany na kłódkę lub na klucz. Ostatecznie powinna zadecydować nasza wygoda.

Wiosna w ogrodzie i na parkingu

Innym klasycznym modelem blokady parkingowej jest motylek. Nazwę swą ten typ zawdzięcza skrzydełkom, które utworzone są z bocznych prętów odchodzących od podstawowego słupka. Podobnie jak przy blokadach choinkowych, motylkowe dzięki temu dodatkowi są szersze i lepiej zabezpieczają przestrzeń niż zwykłe słupki. Tu również możemy wybrać rodzaj zamknięcia - na kluczyk lub kłódkę. Do wyboru mamy także różne kolory i warianty, ale najważniejszym co łączy wszystkie blokady, niezależnie od tego, czy są klasyczne i obsługiwane ręcznie, czy może nowoczesne i sterowane aplikacją w telefonie, to to, że w pierwszej kolejności mają służyć naszej wygodzie.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium