Rekomendacje dla Ciebie

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się też solidne szafki metalowe takie jak: szafki przegródkowe, szafki na klucze, depozytory kluczy, apteczki czy szafki na gaśnice. Te wysokojakościowe, starannie wykonane i wykończone wyroby sprawdzą się do przechowywania dokumentów i kluczy, gaśnic, leków i środków opatrunkowych w magazynach, komisach samochodowych, szpitalach, szkołach, hotelach, siłowniach, pływalniach, biurach, akademikach, przedsiębiorstwach, sklepach czy firmach. Gwarantują one ochronę przed niepowołanym, niepożądanym dostępem, a jednocześnie umożliwiają zachowanie porządku w miejscu pracy. Samo przechowywanie jest zdecydowanie łatwiejsze, a w sytuacji kryzysowej bez problemu można znaleźć to, co potrzebne, a więc wspomniane już klucze, gaśnicę, dokumenty i środki opatrunkowe. Wszystkie metalowe szafki z naszej oferty zostały wykonane z blachy stalowej. Są malowane proszkowo, mają metalowe drzwi (lub ze szkła hartowanego). Większość szafek występuje w wersji z listwami stałymi lub z możliwością regulacji odstępu między przegródkami, co dodatkowo ułatwia przechowywanie.

Elektroniczny sejf / depozytor na 48 kluczy YKB365DB1 Yale Elektroniczny sejf / depozytor na 48 kluczy YKB365DB1 Yale
Producent: Yale
Cena:

510,84 zł

Cena netto: 415,32 zł

szt.
zobacz więcej
Elektroniczny sejf / depozytor na 100 kluczy YKB550DB1 Yale Elektroniczny sejf / depozytor na 100 kluczy YKB550DB1 Yale
Producent: Yale
Cena:

901,87 zł

Cena netto: 733,23 zł

szt.
zobacz więcej
Szafka na klucze z zamkiem szyfrowym YKB200CB2 Yale Szafka na klucze z zamkiem szyfrowym YKB200CB2 Yale
Producent: Yale
Cena:

96,53 zł

Cena netto: 78,48 zł

szt.
zobacz więcej
Szafka na klucze z zamkiem szyfrowym YKB540CB2 Yale Szafka na klucze z zamkiem szyfrowym YKB540CB2 Yale
Producent: Yale
Cena:

115,93 zł

Cena netto: 94,25 zł

szt.
zobacz więcej

Szafki metalowe – praktyczne i funkcjonalne wyposażenie firm

Meble metalowe z roku na rok zyskują na popularności. Wyposażenie biur, gabinetów, warsztatów i wielu innych miejsc z meblami wykonanymi z tego właśnie materiału niesie za sobą szereg zalet. Meble, a w szczególności szafy oraz szafki metalowe, są przede wszystkim pojemne, wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Taka konfiguracja zalet sprawia, że meble metalowe łączą w sobie praktyczność i funkcjonalność. Szafki metalowe możemy podzielić na kilka grup rodzajowych w zależności od ich przeznaczenia. Są to głównie szafki apteczki, szafki na klucze, w tym szafki depozytory kluczy, szafki na gaśnice oraz szafki przegródkowe ogólnego użytku. Jak widzimy, jest to bardzo szeroka gama zastosowań.

Szafki metalowe apteczki, szafki na gaśnice oraz depozytor kluczy – szerokie zastosowanie mebli metalowych

Przegląd zastosowania szafek metalowych zacznijmy od tych pierwszych – szafki metalowe w formie apteczek sprawdzą się w każdej firmie. Jest to absolutny wymóg prawny, aby punkt pierwszej pomocy oraz miejsce usytuowania apteczki było odpowiednio oznakowane oraz łatwo dostępne. Obowiązek zapewnienia odpowiednich środków pierwszej pomocy ciąży na pracodawcy, natomiast każdy pracownik powinien zostać poinformowany o rozmieszczeniu apteczki w zakładzie pracy. Metalowe szafki w formie apteczek są więc prostym i skutecznym rozwiązaniem problemu. Mieszczą i organizują wszystkie niezbędne środki pierwszej pomocy, są odpowiednio i wyraźnie oznaczone oraz łatwo dostępne. Wystarczy je zamontować w widocznym miejscu, a dzięki prostemu systemowi otwierania w razie potrzeby możemy szybko dostać się do apteczki.

Kolejny rodzaj mebli metalowych stanowią szafki na klucze oraz depozytory kluczy. Nasuwa się pytanie, czym różnią się jedne od drugich. Podstawowa różnica jest w przeznaczeniu tych szafek. Szafki metalowe na klucze służą organizacji kluczy, czyli fantastycznie sprawdzają się, gdy chcemy uporządkować klucze w jednym miejscu. Z kolei głównym celem depozytorów kluczy jest ich ochrona przed niepożądanymi osobami. Depozytory kluczy świetnie sprawdzają się w takich miejscach jak hotele czy pensjonaty, gdzie siłą rzeczy jest tych kluczy sporo i muszą być zabezpieczone. Depozytory kluczy pełnią rolę swoistych sejfów na klucze, są one bowiem wykonane z wysokiej jakości tworzywa, a także wyposażone w elektroniczny zamek. Oczywiście poziom zabezpieczeń oraz dostępnych funkcji różni się w zależności od modelu urządzenia. Ceny depozytorów również wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, co – jak nietrudno się domyślić – ma związek z poziomem funkcjonalnością i złożonością systemu danego depozytora. Z kolei zwykłe szafki metalowe na klucze to propozycja prostsza i zarazem tańsza. Szafki metalowe na klucze również są zamykane na zamek, jednak charakteryzują się prostszym systemem oraz konstrukcją.

Następnym rewelacyjnym wykorzystaniem mebli metalowych w działalności gospodarczej i nie tylko są szafki metalowe na gaśnice. Gaśnica, podobnie jak apteczka, zgodnie z prawem powinna znajdować się w niemal każdym budynku. Obowiązek ten reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Zgodnie z tą regulacją prawną każdy budynek użyteczności publicznej, budynek magazynowy, produkcyjny, inwentarski oraz plac składowy powinny być wyposażone w gaśnice. Z powyższego obowiązku są zwolnione jedynie budynki mieszkalne. Gaśnice natomiast powinny spełniać wymogi Polskich Norm dotyczących gaśnic. Oznacza to również ich odpowiednie rozmieszczenie, dostępność, konserwację oraz naprawę. Jedna gaśnica powinna przypadać na każde 300 m2 powierzchni, a dodatkowo powinna być łatwo dostępna, co oznacza m.in., że odległość dojścia do najbliższej gaśnicy nie powinna przekraczać 30 m. Szafki metalowe na gaśnice pozwalają umieścić je niemal w dowolnym miejscu w jednej lub kilku sztukach – warianty rozmiarowe mieszczą zazwyczaj od jednej do trzech sztuk gaśnic.

Uniwersalne i pojemne przegródkowe szafki metalowe

Świetnie sprawdzające się w wielu działalnościach szafy metalowe o bardziej uniwersalnym przeznaczeniu to szafy metalowe przegródkowe. Szafy te służą przechowywaniu różnych przedmiotów w zależności od potrzeb. Możemy w nich umieścić dokumenty, telefony komórkowe czy inne drobne przedmioty. Metalowe szafy przegródowe są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od ilości przegródek. Niektóre z nich mają również zawieszki na klucze. Główną ich domeną jest uniwersalność – szafa z przegródkami może być wykorzystywana do przechowywania dowolnych przedmiotów, jest to bardzo praktyczne, pojemne oraz funkcjonalne wyposażenie przydatne zarówno w prywatnej firmie, jak i instytucji publicznej czy też obiekcie sportowym.

Meble metalowe, w tym niezwykle praktyczne metalowe szafki z uwagi na szereg zalet oraz szeroki wachlarz zastosowań, cieszą się niezmienną popularnością. Przydają się do przechowywania dokumentów, kluczy, gaśnic, apteczek i wielu innych niezbędnych przedmiotów.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium