Szafa na dokumenty zamykana na klucz — przeżytek czy praktyczne rozwiązanie?

Przechowywanie wniosków, projektów, akt lub faktur firmowych wymaga dobrej organizacji i utrzymywania idealnego porządku. Tylko w ten sposób pracownicze dokumenty będą łatwo dostępne, a wręcz na wyciągnięcie ręki. Jak usprawnić magazynowanie wszystkich niezbędnych papierów? Dość powszechnym rozwiązaniem jest szafa na dokumenty zamykana na klucz. Czy ten wariant zawsze okaże się idealną metodą na organizację biurowych druków? Dziś sprawdzimy, czy warto wyposażyć pracownicze kąty w tego typu asortyment.

Szafa na dokumenty zamykana na klucz, czyli niezbędnik każdego biura 

Obecna w większości korporacji, urzędów, kancelarii i agencji — szafa na dokumenty zamykana na klucz! Przechowywanie pism i zaświadczeń, które będą jeszcze wykorzystywane lub muszą być archiwizowane, jest kluczowe do sprawnego funkcjonowania firmy. Nie wszystkie dokumenty znajdują się przecież w systemie elektronicznym. Znaczna część biurowych druków i kopii musi być magazynowana w postaci papierowej. Szafa na dokumenty w wersji zamykanej na klucz wydaje się zatem idealnym wyborem do gromadzenia ważnych świadectw każdej instytucji. 

Jakie modele królują w biurach? Które z nich sprawdzają się w nich najbardziej? Czy można zrezygnować z szafy zamykanej na klucz na rzecz innego modelu? A może nie warto tego robić? Czytaj dalej, a rozwiejesz swoje wątpliwości! 

Szafa szafie nierówna 

Wśród modeli szaf, które możesz znaleźć w wielu miejscach pracy, są zarówno niewielkie i podręczne, jak i bardzo obszerne meble. Każdy z nich jest funkcjonalny i pełni określoną funkcję, jaką jest właśnie przechowywanie dokumentów. Niektóre warianty najbardziej sprawdzą się w małych, dwuosobowych biurach. Będą to np. szafy z jedną półką, czyli dwoma poziomami przechowywania. Wbrew pozorom tego typu mebel może zmieścić aż 55 standardowych segregatorów!

Znacznie większe potrzeby będą mieć duże firmy i gigantyczne korporacje, które zatrudniają setki pracowników. W tym przypadku pod uwagę brane są raczej modele z czterema półkami. Ich ilość również znacznie przewyższa tę w niewielkich agencjach. 

Dostosuj szafę na dokumenty do specyfiki pracy 

Masz do czynienia z dużą liczbą umów, rachunków i faktur? Sterty piętrzących się dokumentów wręcz wołają o posortowanie i uporządkowanie? Jeśli tak, Twoja szafa na dokumenty powinna być wyposażona w odpowiednią ilość wygodnych schowków. Niekiedy powierzchnia biura jest tak ograniczona, że nie zmieści się w nim szafa z drzwiami otwieranymi na oścież. Wtedy idealnym rozwiązaniem będzie wariant z drzwiami żaluzjowymi, które są wsuwane w boczne ściany mebla. W naszym sklepie znajdziesz model SBM 217 M, który jest zamykany zamkiem zatrzaskowym z dwoma kluczami. Taki system pozwoli na racjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni pomieszczenia. Równie dobrą alternatywą są wersje z drzwiami przesuwnymi — oszczędność miejsca i wygoda przechowywania — to jest to! W niektórych sytuacjach pomocne mogą okazać się też szafki w formie nadstawek. Dzięki temu są pod ręką wszystkie niezbędne segregatory i teczki z firmowymi dokumentami.

Jakie są zalety posiadania mebla zamykanego na klucz?

Szafa na dokumenty zamykana za klucz to przede wszystkim zabezpieczenie przed osobami postronnymi, które nie mają uprawnień do przeglądania przechowywanej w nich dokumentacji. Dzięki solidnym zamkom i trwałej konstrukcji samego mebla wszystkie magazynowane umowy, rachunki czy druki pozostają w jednym miejscu. Każdy pracownik starannie przemyśli chęć przeglądnięcia i przemieszczania teczek ze względu na obecność zamka. 

Szafy są wykonane z metalu, co gwarantuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Taki mebel naprawdę niełatwo jest zniszczyć! Jest to więc zakup, który z powodzeniem posłuży na wiele lat. Modele dostępne w naszym sklepie można bez trudu łączyć, tworząc rozbudowane konstrukcje. Większość z nich jest ze sobą kompatybilna. Tego typu kompozycje okażą się świetnym rozwiązaniem do dużych przestrzeni pracowniczych.

Zbędna czy wręcz przeciwnie? 

Czy szafa na dokumenty zamykana na klucz to przeżytek? Absolutnie nie! Umiejętnie dobrana, będzie nieodłącznym elementem wyposażenia biura. Pracownicy mają wygodny dostęp do najważniejszych dokumentów, a na miejscu pracy panuje porządek. Stosy akt osobowych, rachunków i pism są zamknięte na klucz przed wścibskimi oczami niepowołanych osób. Taki system znajduje zastosowanie w większości urzędowych instytucji, placówek i zakładów pracy. Zamki umieszczane w konstrukcji mebla są trudne do otworzenia, a tym samym — bezpieczne. 

Być może każdorazowe otwieranie szafki przy pomocy klucza jest dość czasochłonne i żmudne, jednak okazuje się zbawienne w przypadku dużej ilości wartościowej dokumentacji. Szafa na dokumenty zamykana na klucz to inwestycja w bezpieczeństwo i przyszłość firmy. A Ty, jaki wariant wybierzesz do swojego miejsca pracy? 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium