Wbrew pozorom wmurowany sejf nie musi występować tylko w bankach, aptekach czy firmach. Co więcej, gadżet ten nie jest zarezerwowany jedynie dla bogaczy. Jeśli wydaje Ci się, że takie rzeczy można podziwiać tylko w filmach, to tym bardziej zainteresuj się sejfem do domu. Montaż tego gadżetu to żaden wymysł – przeciwnie, to gwarancja ochrony dla cennych rzeczy i dokumentów. I to nie tylko przed złodziejami, lecz również przed ogniem. Zastanawiasz się, dlaczego warto go kupić? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy sejf domowy do wmurowania, komu się on przyda i na co szczególnie zwrócić uwagę.
Dlaczego warto kupić sejf domowy do wmurowania? Komu się on przyda?
Jeśli posiadasz cenne rzeczy, takie jak biżuteria, pieniądze czy papiery wartościowe, to sejf jest zdecydowanie dla Ciebie. Gadżet ten zapewnia maksymalną ochronę przed kradzieżą oraz zniszczeniem wartościowego majątku. Coraz częściej sejf montuje się także w domu. Nic dziwnego, w końcu rzadko występuje w nim monitoring lub system antywłamaniowy. Sejf chroni kosztowności w wielu sytuacjach, a szczególnie model, który został wmurowany w ścianę. Tak zamontowanego gadżetu nie da się wynieść, a także trudno go odkryć, pod warunkiem, że zostanie dobrze ukryty.
Sejf może służyć także osobom, które w domu mają swój gabinet lub prowadzą działalność gospodarczą. Jeśli to dotyczy Ciebie, to szczególnie ważne z pewnością jest bezpieczne przechowywanie dokumentów firmowych. Do tego doskonale sprawdza się właśnie sejf elektroniczny. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby został on zamieszczony na ścianie. Tak zamontowany najlepiej spełnia swoją funkcję bezpieczeństwa.
Sejf domowy do wmurowania – o czym należy pamiętać?
Kupując sejf do domu, powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Nie tylko o cechach i parametrach, lecz przede wszystkim o tym, że jego posiadanie powinno być tajemnicą. Nie taką, o której wszyscy wiedzą, lecz bardzo chronioną. Powierz ją więc tylko niewielu osobom, a najlepiej żadnej. Już samo słowo sejf może bowiem wpływać na powstawanie niebezpiecznych pomysłów u innych osób. Dlatego z pozoru niewinne wspomnienie o posiadanych wartościach w domowym sejfie, może okazać się zagrożeniem.
Pamiętaj także o tym, aby dokładnie przemyśleć, jeszcze przed zakupem, gdzie chcesz umieścić sejf. Jest wiele miejsc, w których możesz to zrobić z zachowaniem bezpieczeństwa. Bardzo często sejf domowy do wymurowania zostaje schowany za obrazem w salonie czy gabinecie. Powinien on zawsze znajdować się poza zasięgiem wzroku, np. w rogu pokoju. Warto o sejfie pomyśleć już na samym początku stawiania domu.
Na co warto zwrócić uwagę, kupując sejf domowy do wmurowania?
Wiesz już, że sejf przeznaczony może być do celów prywatnych i firmowych. Warto, abyś wiedział także o parametrach, które mają duże znaczenie. Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość sejfu – ma być mały czy duży? Wszystko zależy od Twoich wymagań. Małe i średnie sejfy ważą do maksymalnie 1000 kg, natomiast duże nawet powyżej tony.
Niezwykle istotnym parametrem będzie także rodzaj zamka. Najczęściej występują zamki elektroniczne, cyfrowe i mechaniczne. Równie często, spotkasz się z zamkami zamykanymi na klucz. Jednak dla sejfu znajdującego się w ścianie, lepiej wybrać inny wariant.
Poza wspomnianymi parametrami sejfy murowane w ścianie mają klasy bezpieczeństwa, które szczególnie powinieneś uwzględnić podczas zakupu. Niektóre klasy muszą nawet spełniać normy europejskie. Rodzaje sejfów w tym zakresie są podzielone, z uwzględnieniem wartości kosztowności, jakie mogą być w nim przechowywane. Każdy z nich powinien mieć certyfikat – upewnij się więc, że zakupiony przez Ciebie produkt go posiada.
Sejf domowy do wmurowania i inne rodzaje sejfów – jaki jest najlepszy?
Na rynku znajdziesz naprawdę wiele modeli sejfów. Różnią się one wielkością, zastosowaniem, rodzajem zamków, pojemnością i wieloma innymi cechami. Natłok informacji może Cię jednak przytłoczyć. Warto więc rozważyć, jaki sejf będzie najlepszy. Najczęściej występują poniższe rodzaje sejfów:
- sejfy meblowe – zgodnie z przeznaczeniem mogą zostać zamontowane w meblach np. w biurku lub w szafie. Przechowasz w nich wiele kosztowności. Są niewielkie, co pozwala na ich łatwy montaż w trudno dostępnych miejscach. Ten rodzaj sejfu sprawdzi się np. w firmie,
- sejfy wolnostojące – nie wymagają one skomplikowanego montażu. Służą głównie do przechowywania dokumentów lub lekarstw. Z pewnością sprawdzą się najlepiej w przychodniach oraz aptekach,
- sejfy gabinetowe, biurowe i odporne na ogień – jest wiele modeli tego typu, każdy z nich będzie odpowiedni dla innej osoby. Wszystko zależy od oczekiwań. Sejf gabinetowy może przydać się także w każdym domu, biurowy natomiast będzie odpowiedni np. w klubie fitness, do przechowywania kosztowności klientów. Modele odporne na ogień na pewno będą dobrym wyborem do mieszkania.
Sejf domowy do wmurowania jest bardzo często wybierany przez osoby, które właśnie planują remont lub budują dom. Ma on niepodważalną wartość – łatwo go ukryć. Dlatego właśnie jest bardzo trafnym wyborem.